ثبت نام دوره های آمادگی آزمون زبان دکتری شروع شد
تعداد بازدید : 2392 - تاریخ خبر : دوشنبه 6 مرداد 1399 - 16:38  

آزمون EPT که مخفف English Proficiency Test  است، آزمونی است برای سنجش سطح زبان عمومی دانشجویان دکترای دانشگاه آزاد اسلامی.

 بر این اساس دانشجویان ورودی سال 98 به بعد دانشگاه آزاد اسلامی باید در نیمسال اول سال شروع به تحصیل در مقطع دکتری نسبت به شرکت در این آزمون و کسب حدنصاب نمره لازم (حداقل نمره قبولی 50 از 100 میباشد) اقدام نمایند. لازم به ذکر است که این آزمون نمره منفی ندارد و مدت زمان آن 140 دقیقه بوده و مفاد آن عبارتند از:

25 سوال VOCABULARY ، 40 سوال GRAMMAR ، 20 سوال READING ، و 15 سوال CLOZE TEST .

 

آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که نام آن توسط اداره­ بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم تغییر پیدا کرده است. این آزمون یک آزمون سنجش سطح زبان عمومی است که معاونت دانشجویی وزارت علوم برگزار می‌کند و برای داوطلبان متقاضی اعزام با هزینه‌ شخصی و بورسیه­ خارج از کشور و نیز دکترای داخل وزارت علوم و وزارت بهداشت معتبر میباشد. این آزمون نمره منفی نداشته و حدنصاب نمره قابل ارائه به مراکز دانشگاهی 50 از 100 میباشد. مفاد این آزمون عبارتند از:

30 سوال LISTENING COMPERHENSION ، 30 سوال GRAMMAR & WRITTEN EXPRESSION و 40 سوال READING .

 

 

در دور های آنلاین آواتاک برای آمادگی آزمونهای EPT و MSRT علاوه بر تدریس منابع آزمون که سالهای متمادی یکسان بوده اند، به منظور رفع ایرادات احتمالی داوطلبان چندین تست به عنوان مثال برای هر مبحث انتخاب شده و در طول دوره به طور متناوب بررسی میشوند. همچنین در پایان دوره های آموزشی یک دوره کامل حل تست در نظر گرفته شده است. 

شایان ذکر اینکه دوره های EPT و MSRT از چند دوره کوتاه مدت تشکیل شده که همکاران مشاور در قسمت مشاوره تحصیلی مدرسه مجازی آواتاک توضیحات لازم را جهت انتخاب دوره ها به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.

امتیاز شما


نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
فائزه بهرامی
1399/06/25
با عرض سلام و خسته نباشید سوالی درباره حوزه های برگزاری آزمون msrtدر ارومیه از خدمتتون داشتم با توجه به برگزاری آزمون در ۱۱مهر ماه سال۹۹ متوجه شدیم در استان ما حوزه امتحانی وجود ندارد، آیا موسسه آواتاک در زمینه برگزاری ازمون فعالیت دارد؟ باتشکر